Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w Mieście i Gminie Sienno

W ramach Priorytetu 3 programu wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” Miasto i Gmina Sienno otrzymało w 2024 roku wsparcie finansowe w formie dotacji celowej z budżetu państwa w wysokości 4.000,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania polegającego na rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.

Wsparcie finansowe otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa im. Dionizego Czachowskiego w Jaworze Soleckim. Otrzymane przez szkołę dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędącymi podręcznikami, zakup nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej oraz na realizację działań promujących czytelnictwo.

Celem programu jest rozwijanie czytelniczych zainteresowań uczniów poprzez zagwarantowanie im dostępu do nowości wydawniczych oraz organizację wydarzeń promujących czytelnictwo.

Warunkiem ubiegania się o rządowe środki było zapewnienie przez Miasto i Gminę Sienno wkładu własnego w wysokości 20% kosztów realizacji zadania tj. 1.000,00 zł.