Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Pod biało-czerwoną

W dniu 8 listopada bieżącego roku na ryku w Siennie stanął maszt flagowy. Na budowę samorząd otrzymał dofinansowanie na zakup i montaż masztu z biało-czerwoną flagą w ramach ogólnopolskiej akcji „Pod biało-czerwoną”.

Maszt z flagą Rzeczpospolitej Polskiej został sfinansowany w ramach projektu „Pod Biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego,

dn. 08.11.2022r., Sienno.

 

Pierwsze wciągnięcie Flagi Polski na maszt nastąpiło 11 listopada br. przy okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystego wciągnięcia flagi na maszt dokonał poczet flagowy, złożony z 3 przedstawicieli  4036. jednostki strzeleckiej ‘Strzelec” z Sienna. W rytm  „Mazurka Dąbrowskiego” wygrywanego przez Orkiestrę Dętą Sienno pod przewodnictwem kapelmistrza Kamila Węgrzyniaka , biało-czerwona flaga poszybowała w górę.  Gospodarzem uroczystości był Wójt Gminy Sienno Mariusz Strąk.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy zabiegali o pozyskanie dofinansowania w ramach ogólnopolskiego projektu oddając głosy na Gminę Sienno.