Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Uroczystości Dnia Niepodległości

11 listopada 2022 r. obchodziliśmy 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczyste obchody w naszej gminie rozpoczęły się Mszą Św. w intencji ojczyzny sprawowaną w kościele pw. Św. Zygmunta w Siennie przez kan. ks. Andrzeja Cieszkowskiego i ks. Arkadiusza Piętowskiego o godz. 17.00. Za oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta Sienno oraz chór Szkoły Muzycznej I Stopnia w Siennie, okolicznościowy wiersz swojego autorstwa przeczytała Pani Daniela Ziętala. We mszy św. udział wzięli: Wójt Gminy Sienno – Pan Mariusz Strąk, Przewodniczący Rady Gminy Sienno-Pan Roman Markiewicz wraz z Radnymi Gminnymi, Sołtysi, Sekretarz Gminy Pani Dorota Wojtas-Lorek, Skarbnik Gminy Pani Jolanta Karolik, kierownicy jednostek organizacyjnych, licznie zebrane sztandary Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, PSP w Siennie, LO w Siennie, KŁ"Przepiórka", harcerze na czele z drużynową Agnieszką Kozieł oraz jednostka strzelecka 4036 Strzelec w Siennie wraz z dowódcą Wojciechem Krycką oraz mieszkańcy.
Po uroczystej mszy, zebrani przemaszerowali na Rynek w Siennie, gdzie dokonano uroczystego podniesienia flagi maszt, odśpiewany i odegrany został Hymn Polski, odczytano Apel poległych. Odbyło się zaprzysiężenie nowych członków jednostki „Strzelec” oraz awans obecnych członków 4036. jednostki strzeleckiej.
Następnie zostały złożone kwiaty pod pomnikiem przez delegacje:
1) Wójt Gminy Sienno Mariusz Strąk w asyście Radnych Romana Markiewicza i Cecylii Małaczek oraz Sekretarz Gminy Sienno Pani Doroty Wojtas-Lorek,
2) Kierownik GOPS w Siennie Dorota Podsiadło wraz z kierownikiem ZUK w Siennie Andrzejem Lorkiem
3) Dyrektor GOK w Siennie Anna Ziętala, Dyrektor GB w Siennie Wiolettą Polak, Dyrektor SMS w Siennie Paweł Garbalski.
4) Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kochanówce Elimia Starzyk wraz z Bożeną Dygas i Niną Cukierską.
5) Dyrektor PSP w Jaworze Soleckim Paweł Niedziela wraz z pracownikami
6) Dyrektor ZSO w Siennie Czesław Sieczka wraz z Z-cą Dyrektora Ewą Kowalską
7) Znicz z Ogniem Niepodległości złożyła drużynowa Agnieszka Kozieł wraz z harcerzami.
W okazjonalnym przemówieniu Pan Wójt Mariusz Strąk, przypomniał znaczenie Niepodległej Polski, wolności oraz symboliki barw flagi narodowej, a także czym jest prawdziwy patriotyzm i duma z bycia Polakiem. Wójt Gminy Sienno podziękował również mieszkańcom za oddanie głosu na to by właśnie w naszej miejscowości stanął maszt.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznych obchodów oraz wszystkim uczestnikom. Jest to szczególny bowiem czas dla każdego z nas, dla każdego Polaka.
/tekst: GOK w Siennie/
/zdjęcia M.Wlazłowski/