Dzisiaj jest , godzina

Pytania do Wójta

Autor: *
Email:
Pytanie: *
Wyrażam zgodę

Klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez gminę Sienno z siedzibą w Siennie, ul. Rynek 36/40, 27-350 Sienno, moich danych osobowych zawartych w formularzu pn. Pytania do Wójta zamieszczonym na stronie www.sienno.pl w celu i zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie.”

Zapoznałem się

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych

1. Administrator Wójt Gminy Sienno kontakt osobisty lub pisemnie: adres 27-350 Sienno ul. Rynek 36/40
2. Administrator – Wójt Gminy Sienno wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani / Pan skontaktować: - telefonicznie 483786011- email sekretarz@sienno.pl. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych.
3. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie.
4. Dane nie są przekazywane innym odbiorcom.
5. Dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego.
6. Okres przechowywania danych 6 miesięcy.
7. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania.
8. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych w państwie członkowskim Pani / Pana zwykłego pobytu, miejsca pracy lub miejsca popełnienia domniemanego naruszenia.
9. Pani/Pana dane wprowadzane na podstawie danych zawartych w formularzu.
10. Podanie danych jest dobrowolne.

Najnowsze odpowiedzi:

2018.06.10 | STANISŁAW ŚWIĄTEK

jestem mieszkańcem wsi wierzchowiska pierwsze i mam do Pana Wójta pytanie dlaczego podczas wakacji nie ma żadnego połączenia PKS-em,nie można dojechać do Urzędu Gminy ,Urzędu Powiatu i Starostwa, nie mówiąc już o dotarciu do szpitala, a nie wszyscy mają własny pojazd.

Szanowny Panie przewóz osób jest komercyjną działalnością gospodarczą wykonywaną przez podmioty gospodarcze całkowicie niezależne od gminy. W odpowiedzi na nasze zapytania kierowane do firm przewozowych w sprawie kursów autobusowych otrzymujemy odpowiedź następującej treści: "z uwagi na brak rentowności kursy autobusów nie będą wykonywane". Gmina nie żadnego wpływu na decyzje firm przewozowych.

2018.06.06 | Olek

Witam mam pytanie kiedy ruszą prace związane z nową drogą 747 lecącą przez nasze pola pomiędzy iłżą a Lipskiem

Droga ta jest drogą wojewódzką tak więc decyzja o budowie tej drogi należy do władz województwa mazowieckiego. Trwają obecnie prace przy opracowaniu dokumentacji technicznej. Nie posiadamy żadnej wiedzy o planowanym terminie realizacji budowy drogi.

2018.06.01 | Jan

Panie wójcie ja w sprawie drogowskazu miejscowości Wierzchowiska z tego co się zorientowałem wychodzi z tego że to gmina to znaczy pan wójt W imieniu mieszkańców powinien taki wniosek napisać jeżeli mieszkańcy zgłaszają taki problem o braku znaku Mam nadzieję że pan się tym problemem zajmie a nie tylko przysłowiowo odbije piłeczkę i tablica informacyjna o Wierzchowicach pojawi się Dzięki Panu

Nasz wniosek dot. drogowskazu do Wierzchowisk jest w Mazowieckim Zarządzie Dróg.

2018.05.14 | Mieszkańcy GMINY SIENNO

Panie Wójcie,co myśli Pan jako nie urzędnik a mieszkaniec gminy o ośrodku zdrowia i jego funkcjonowaniu...........

W dniu 26 czerwca br. Rada Gminy przyjęła uchwały w sprawie utworzenia gminnego zakładu opieki zdrowotnej. W sierpniu zamierzamy wybrać kierownika nowego zakładu. Planujemy aby, zakład rozpoczął funkcjonowanie najpóźniej do końca roku. Mam nadzieję, że nowy gminny zakład opieki zdrowotnej zapewni mieszkańcom gminy opiekę zdrowotną na dobrym poziomie.

2018.05.08 | Jan

Szanowny panie wójcie istnieje taka Wiesiek Wierzchowiska niestety nie ma żadnej tablicy informacyjnej Przy Szosie 747 że to gdzieś w okolicy znajduje się wieś Wierzchowiska Czy możliwe jest postawienie tablicy informacyjnej

Droga nr 747 jest drogą wojewódzką i ustawianie wszelkich znaków drogowych w pasie tej drogi itd należy do zarządcy drogi czyli Mazowieckiego Zarządu Dróg. Ponowimy wniosek o ustawienie drogowskazu.

2018.05.05 | ja

Szanowny Panie Wójcie-kto w pańskiej gminie jest taki mądry i wykształcony żeby przystanek autobusowy w miejscowości Stara Wieś ustawić idealnie na szczycie zakrętu. Przecież to jest gotowe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Problem z usytuowaniem przystanku w Starej Wsi wynikł z interwencji mieszkańców którzy prosili o postawienie wiaty przystankowej, aby oczekujący mogli schronić się w złą pogodę. W tej części wsi tylko jeden mieszkaniec wyraził zgodę na postawienie wiaty na jego gruncie i to determinowało lokalizację przystanku. Oczywiście nie jest to najlepsza lokalizacja ale przy tak ograniczonej liczbie kursów autobusowych 4 kursy dziennie nie jest to duże utrudnienie w ruchu. Jest to teren zabudowany i obowiązuje ograniczenie prędkości co ma również istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu.

2018.05.03 | Marcin

SZANOWNY PANIE WÓJCIE CZY JUŻ JEST JAKIŚ TERMIN BUDOWY DROGI W WIERZCHOWISKACH PIERWSZYCH .

Umowa z wykonawcą została zawarta - termin zakończenia robót to połowa września br.

2018.04.13 | Ja.

Szanowny Panie Wójcie, kiedy wreszcie ogłosicie przetarg na remont strażnicy w Jaworze Soleckim - kiedyś w Radiu Lipsko mówił Pan, że do końca marca, na ostatniej sesji podał Pan informację, że w minionym tygodniu, to jaki jest ostateczny termin? Jeżeli dalej będziecie to odkładać, to w końcu okaże się, że nie będzie chętnych wykonawców. To samo dzieje się z dokumentacją na budowę chodnika - najpierw ogłosiliście zapytanie w zeszłym roku, potem dokumentacja miała zostać wykonana do końca marca, teraz koniec lipca jest terminem - nie wiem, na co czekacie?

Przetarg na remont świetlicy i remizy w Jaworze Sol. będzie ogłoszony w dniu 20 kwietnia. Termin wykonania dokumentacji na chodnik ulega przesunięciu do lipca ze względu na problemy z uzyskaniem decyzji środowiskowej.

2018.04.09 | P.

Witam.Panie Wójcie, w zeszłym roku na stronie BIP była informacja o zamówieniu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy chodnika wraz ze wzmocnieniem nawierzchni jezdni drogi wojewódzkiej nr 747 na odcinku od km 17+617 do km 19+390 w miejscowości Jawor Solecki. Jaki problem zaistniał ze zostało to anulowane? Kiedy doczekamy się chodnika w Jaworze? Czy ostatnie wypadki nikomu nie dały do myślenia jak tam jest niebezpiecznie. Strach o nasze dzieci idące wzdłuż drogi do szkoły.

Budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej 747 należy do województwa mazowieckiego. Gmina Sienno na swój koszt opracowuje dokumentację , którą przekażemy do urzędu marszałkowskiego w Warszawie. Decyzję o budowie chodnika podejmą władze województwa. Dokumentacja ma być gotowa do lipca br.

2018.04.09 | Gość

Panie Wójcie. Jest zrobiony chodnik od przejścia dla pieszych w stronę lasu przy plocie zespolu szkół.Przejście znajduje się na przeciwko wjazdu do bloków. Dlaczego nie jest odświeżone i parkują tam na nim samochody, które blokują chodnik. Proszę o reakcję.

Przejście w tym miejscu jest oznakowane i widoczne dla kierowców i pieszych. Do policji należy egzekwowanie przepisów o ruchu drogowym i ew. nakładanie mandatów.

[ zobacz wszystkie pytania ]

Dane adresowe:
Urząd Gminy Sienno
ul. Rynek 36/40
27-350 Sienno
Dane kontaktowe:
tel. 48 378 60 11
tel. 48 378 60 18
fax. 48 378 61 34
mail: ug@sienno.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek
7:15 - 15:15