Dzisiaj jest , godzina

Pytania do Wójta

Autor: *
Email:
Pytanie: *

Najnowsze odpowiedzi:

2018.05.08 - 00:00 | Jan

Szanowny panie wójcie istnieje taka Wiesiek Wierzchowiska niestety nie ma żadnej tablicy informacyjnej Przy Szosie 747 że to gdzieś w okolicy znajduje się wieś Wierzchowiska Czy możliwe jest postawienie tablicy informacyjnej

Droga nr 747 jest drogą wojewódzką i ustawianie wszelkich znaków drogowych w pasie tej drogi itd należy do zarządcy drogi czyli Mazowieckiego Zarządu Dróg. Ponowimy wniosek o ustawienie drogowskazu.

2018.05.05 - 00:00 | ja

Szanowny Panie Wójcie-kto w pańskiej gminie jest taki mądry i wykształcony żeby przystanek autobusowy w miejscowości Stara Wieś ustawić idealnie na szczycie zakrętu. Przecież to jest gotowe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Problem z usytuowaniem przystanku w Starej Wsi wynikł z interwencji mieszkańców którzy prosili o postawienie wiaty przystankowej, aby oczekujący mogli schronić się w złą pogodę. W tej części wsi tylko jeden mieszkaniec wyraził zgodę na postawienie wiaty na jego gruncie i to determinowało lokalizację przystanku. Oczywiście nie jest to najlepsza lokalizacja ale przy tak ograniczonej liczbie kursów autobusowych 4 kursy dziennie nie jest to duże utrudnienie w ruchu. Jest to teren zabudowany i obowiązuje ograniczenie prędkości co ma również istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu.

2018.05.03 - 00:00 | Marcin

SZANOWNY PANIE WÓJCIE CZY JUŻ JEST JAKIŚ TERMIN BUDOWY DROGI W WIERZCHOWISKACH PIERWSZYCH .

Umowa z wykonawcą została zawarta - termin zakończenia robót to połowa września br.

2018.04.13 - 00:00 | Ja.

Szanowny Panie Wójcie, kiedy wreszcie ogłosicie przetarg na remont strażnicy w Jaworze Soleckim - kiedyś w Radiu Lipsko mówił Pan, że do końca marca, na ostatniej sesji podał Pan informację, że w minionym tygodniu, to jaki jest ostateczny termin? Jeżeli dalej będziecie to odkładać, to w końcu okaże się, że nie będzie chętnych wykonawców. To samo dzieje się z dokumentacją na budowę chodnika - najpierw ogłosiliście zapytanie w zeszłym roku, potem dokumentacja miała zostać wykonana do końca marca, teraz koniec lipca jest terminem - nie wiem, na co czekacie?

Przetarg na remont świetlicy i remizy w Jaworze Sol. będzie ogłoszony w dniu 20 kwietnia. Termin wykonania dokumentacji na chodnik ulega przesunięciu do lipca ze względu na problemy z uzyskaniem decyzji środowiskowej.

2018.04.09 - 00:00 | P.

Witam.Panie Wójcie, w zeszłym roku na stronie BIP była informacja o zamówieniu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy chodnika wraz ze wzmocnieniem nawierzchni jezdni drogi wojewódzkiej nr 747 na odcinku od km 17+617 do km 19+390 w miejscowości Jawor Solecki. Jaki problem zaistniał ze zostało to anulowane? Kiedy doczekamy się chodnika w Jaworze? Czy ostatnie wypadki nikomu nie dały do myślenia jak tam jest niebezpiecznie. Strach o nasze dzieci idące wzdłuż drogi do szkoły.

Budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej 747 należy do województwa mazowieckiego. Gmina Sienno na swój koszt opracowuje dokumentację , którą przekażemy do urzędu marszałkowskiego w Warszawie. Decyzję o budowie chodnika podejmą władze województwa. Dokumentacja ma być gotowa do lipca br.

2018.04.09 - 00:00 | Gość

Panie Wójcie. Jest zrobiony chodnik od przejścia dla pieszych w stronę lasu przy plocie zespolu szkół.Przejście znajduje się na przeciwko wjazdu do bloków. Dlaczego nie jest odświeżone i parkują tam na nim samochody, które blokują chodnik. Proszę o reakcję.

Przejście w tym miejscu jest oznakowane i widoczne dla kierowców i pieszych. Do policji należy egzekwowanie przepisów o ruchu drogowym i ew. nakładanie mandatów.

2018.04.07 - 00:00 | Sienno

Chcę zgłosić uszkodzenie studzienki telekomunikacyjnej na chodniku przy ulicy Iłżeckiej(znak STRAŻ WYJAZD),studzienka jest zabezpieczona deską,ale istnieje ryzyko że komuś wpadnie noga,a,skutki mogą być różne.proszę o interwencję do odpowiednich służb

Zgłoszono do Firmy Orange Polska uszkodzenie tej studzienki.

2018.03.25 - 00:00 | mariusz

panie wujcie co zmierza pan zrobic z zapadnietym odcinku drogi w dabrówce kolo sklepu pana rozkruta lekko zapadl sie tam asfalt moze trzeba wyciac asfalt w tym miejscu i zrobic lepsze podloze

Droga ta jest drogą powiatową, za remonty odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg w Lipsku.

2018.03.23 - 00:00 | Adam B.

Witam serdecznie, Panie Wójcie od 2013 roku prowadzę z Urzędem Gminy w Siennie korespondencję dotyczącą renowacji drogi w miejscowości Zapusta. W jednej z odpowiedzi uzyskałem informację, że sprawa została zgłoszona do budżetu na rok 2014. Na chwilę obecną brak jakichkolwiek działań powoduje narastanie problemu jakim jest dojazd główną drogą nie tylko mieszkańców do własnych gospodarstw czy osób uprawiających okoliczne pola, ale przede wszystkim służby ratownictwa w postaci karetki pogotowia czy chociażby straży pożarnej. Jakość funkcji dojazdowej w/w odcinak drogi i pokonanie jej stanowi dla wielu nie lada „wyzwanie”. Z wyrazami szacunku, Adam B.

Domniemuję, że chodzi o drogę biegnącą wzdłuż lasu za wsią- droga ta jest drogą gminy Bałtów i remont tej drogi wymaga uzgodnień z tą gminą.

2018.03.22 - 00:00 | Ja

Szanowny Panie Wójcie, co spowodowało wykreślenie z budżetu zakupu ciągnika dla ZUKu?

Środki przeznaczone na zakup ciągnika zostały przeniesione na przebudowę drogi w Wierzchowiskach Pierwszych.

[ zobacz wszystkie pytania ]

Dane adresowe:
Urząd Gminy Sienno
ul. Rynek 36/40
27-350 Sienno
Dane kontaktowe:
tel. 48 378 60 11
tel. 48 378 60 18
fax. 48 378 61 34
mail: ug@sienno.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek
7:15 - 15:15