Dzisiaj jest , godzina

Pytania do Wójta

Autor: *
Email:
Pytanie: *

Najnowsze odpowiedzi:

2017.09.19 - 11:21 | Mieszkaniec Sienna

Witam serdecznie. Proszę o informację gdzie należy zgłaszać sprawę błąkania się bezpańskich psów. Byłem świadkiem zdarzenia kiedy jeden z takich psów zaatakował rowerzystę.

Proszę o zgłoszenie do urzędu gminy podając w miarę dokładnie miejsce pobytu psa i jego opis.

2017.08.02 - 10:33 | MIESZKANKA

SZANOWNY PANIE WÓJCIE CZY WE WSI OLECHÓW STARY NIE MA OBOWIĄZKU PRZETRZYMYWANIA PSÓW NA POSESJI. W STRONĘ LASU NIE MOŻNA PRZEJŚĆ.LATAJĄCE PSY PO DRODZE ZAGRAŻAJĄ PRZECHODNIOM .GOSPODARZE NIC SOBIE Z TEGO NIE ROBIĄ.

Zgłosimy tę sprawę policji. Gmina nie możliwości karania osób, które pozostawiają swoje psy bez żadnej kontroli w miejscu publicznym.

2017.07.17 - 18:08 | Jo

Szanowny Panie Wójcie, dlaczego gmina wycofała ofertę wykonania dokumentacji chodnika w Jaworze Soleckim?

Wybór wykonawcy dokumentacji został odroczony ze względu na konieczność wprowadzenie zmian do budżetu gminy i zapewnić niezbędną kwotę na to zadanie.

2017.06.01 - 11:31 | Mieszkanka

Witam! Mamy 1 czerwca. Czy już coś wiadomo, o dofinansowaniu budowy wodociągu Wierzchowiska Pierwsze-Aleksandrów? Woda w studniach sie pogarsza i nie wiemy czy mamy pogłębiać studnie czy będzie ten wodociąg. Koszt pogłębienia jest trochę wyższy niż wodociągu i bezcelowy jeśli za jakiś czas będzie wodociąg> Tylko kiedy.

Oto nasze plany dot. budowy wodociągu: do końca czerwca planujemy przeprowadzić procedurę wyboru wykonawcy tak aby na początku lipca podpisać umowę. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą to termin zakończenia budowy w tym roku jest realny.

2017.05.14 - 14:09 | mieszkaniec Kadłubka

Szanowny Panie Wójcie, zwracam się z prośbą o interwencję w sprawie drogi położonej w miejscowości kadłubek nr.117 a dokładniej o jej odcinek między działkami 116/3 a 27/1. Dwaj "rolnicy" którzy uprawiają wymienione działki zaorali drogę co uniemożliwia przejazd. Proszę o wyjaśnienie tej sprawy. Pozdrawiam.

Przeprowadzone oględziny potwierdziły praktyczną likwidację drogi. Wystąpimy do właścicieli gruntów sąsiednich z wezwaniem o przywrócenie drogi w szerokości wynikającej z ewidencji gruntów.

2017.05.09 - 21:10 | Mieszkaniec

Szanowny Wójcie! Dostajemy odmowne decyzje odnośnie instalacji solarnej, moje pytanie jest takie gdzie można się zgłosić po odbiór wpłaconej zaliczki w wysokości 100 zł?

Kwota 100 zł to koszt wykonania dokumentacji, która jest własnością mieszkańców i może być odebrana z urzędu gminy.

2017.05.07 - 21:16 | Tadeusz

Witam mam pytanie odnośnie doprowadzenia wody do Wierzchowisk Pierwszych KIEDY ???????

Budowa wodociągu Aleksandrów - Wierzchowiska Pierwsze- Wierzchowiska Drugie z uwagi na bardzo wysoki koszt zależna jest od otrzymania wsparcia finansowego ze środków unijnych. Oceniamy, że do końca maja tego roku gmina otrzyma ostateczną decyzję z Urzędu Marszałkowskiego o przyznaniu tego wsparcia. Następnie przystąpimy do przeprowadzenia przetargu na wybór wykonawcy. Dopiero po zakończeniu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą będzie znany termin budowy wodociągu.

2017.05.06 - 20:42 | Natasza

Witam Panie Wójcie! Jestem mieszkanką gminy od niedawna i mam spory problem, zreszta nie tylko ja.Mieszkam na terenie wsi Wierzchowiska i od kilku lat obiecany mamy wodociąg. Miał być w tym roku, tak Pan obiecywał. A ostatnio dowiedziałam się, że go nie będzie. Coś jest chyba nie tak? Bedę bardzo wdzięczna za podanie konkretnych terminów, bo sąsiedzi też się niepokoją dość mocno.

Budowa wodociągu Aleksandrów - Wierzchowiska Pierwsze- Wierzchowiska Drugie z uwagi na bardzo wysoki koszt zależna jest od otrzymania wsparcia finansowego ze środków unijnych. Oceniamy, że do końca maja tego roku gmina otrzyma ostateczną decyzję z Urzędu Marszałkowskiego o przyznaniu tego wsparcia. Następnie przystąpimy do przeprowadzenia przetargu na wybór wykonawcy. Dopiero po zakończeniu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą będzie znany termin budowy wodociągu.

2017.04.24 - 20:31 | Ja

Szanowny Panie Wójcie, mam 2 pytania: 1. Kiedy zostanie zamieszczona informacja o stanie ochrony ppoż za 2016 rok? 2. Jaki jest koszt badań lekarskich i udziału członka OSP w szkoleniu podstawowym? Czy gmina ponosi jakieś dodatkowe koszty np. związane z przejściem komory dymowej? Pozdrawiam

1. Informacja zamieszczona na stroni www.sienno.pl - zakładka ważne informacje. 2. Koszt badań lekarskich - ok 170 zł od osoby. 3. Szkolenie podstawowe ochotnika przeprowadzane przez PSP nieodpłatne. 4. Komora dymowa - nie ponosiliśmy kosztów.

2017.04.06 - 21:20 | Przemek

Witam Szanowny Panie Wójcie od niedawna jestem właścicielem ziemi otrzymanej od rodziców w drodze darowizny. Czy przysługuje mi prawo do umorzenia podatku? Pozdrawiam

Zgodnie zasadą powszechności opodatkowania każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek uiszczania podatku od posiadanych gruntów. Umorzenie zaległości podatkowej może być zastosowane na wniosek podatnika po przeprowadzeniu postępowania. Sam fakt nabycia własności nieruchomości nie jest wystarczającym powodem do zastosowania umorzenia.

[ zobacz wszystkie pytania ]

Dane adresowe:
Urząd Gminy Sienno
ul. Rynek 36/40
27-350 Sienno
Dane kontaktowe:
tel. 48 378 60 11
tel. 48 378 60 18
fax. 48 378 61 34
mail: ug@sienno.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek
7:15 - 15:15