Dzisiaj jest , godzina

Publiczne Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Siennie bierze udział w V edycji programu „Na Własne Konto”.

2017.01.16 - 09:00

Publiczne Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Siennie bierze udział w V edycji  programu „Na Własne Konto”.

 

 

Program edukacji ekonomicznej „Na Własne Konto" to dodatkowe zajęcia z podstaw ekonomii i przedsiębiorczości, które realizowane są w szkołach gimnazjalnych z terenów wiejskich przez jeden tydzień ferii zimowych.

 

W ramach zajęć uczniowie poznają tajniki oszczędzania, zasady funkcjonowania przedsiębiorstw oraz rynku pracy, a także uczą się, jak rozwijać swoje umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w planowaniu swojej kariery zawodowej. Zdobytą wiedzę wykorzystują w praktyce podczas II semestru, przygotowując pracę konkursową oraz biorąc udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy ekonomicznej. Najlepsze szkoły i uczniowie otrzymują nagrody.

 

Obecnie realizowana jest już V edycja „Na Własne Konto” w której uczestniczy 35 szkół. Do tej pory w programie wzięło udział  10 000 uczniów z ponad 550 gmin z całej Polski. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów oraz kształtowanie w nich podstaw przedsiębiorczości

 

Pomysłodawcą i głównym wykonawcą projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej - organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi od ponad 25 lat. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

 

Więcej informacji o Fundacji EFRWP można znaleźć tutaj: http://efrwp.pl

 

Szczegóły programu „Na Własne Konto”: http://www.nawlasnekonto.pl

 

 

 

dodał: Piotr Dąbrowski

Dane adresowe:
Urząd Gminy Sienno
ul. Rynek 36/40
27-350 Sienno
Dane kontaktowe:
tel. 48 378 60 11
tel. 48 378 60 18
fax. 48 378 61 34
mail: ug@sienno.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek
7:15 - 15:15